LONDRA’DA TEŞEKKÜR BULUŞMASI
5 Ocak 2017

Bir iş toplantısı için Londra’ya giden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye'de tatil" başlıklı yazısı ile Türkiye’ye destek veren Independent yazarı Simon Calder ile buluştu. Sancak, İngiliz gazeteci yazara teşekkür etti ve İzmir’e davet etti. Ünlü İngiliz seyahat yazarı, İzmir’i mutlaka ziyaret edeceğini vurguladı.

Londra’da Green Park’a bakan dünyaca ünlü The Ritz London’da gerçekleşen buluşmada, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, terörü lanetlerken, bu ve benzeri yazıların, iş dünyası için moral oluşturduğunu, Türkiye’de gündelik hayatın terör karşısında asla yenilmeyeceğini belirtti. Ünlü gazeteci Calder, buluşmadan memnuniyetini dile getirdi.

ÖRNEK OLSUN

Sancak, iş dünyasının aktif bireyleri olarak İngiliz gazeteci Simon Calder’in kaleme aldığı yazının örnek teşkil etmesini, Batı medyasında benzeri yazıların çoğalmasını dilediklerini dile getirdi. Folkart Başkanı Mesut Sancak şöyle konuştu:

“Yazınızla öne çıkan bu dayanışma moral desteğiniz, bizim için, iş dünyamız açısından çok anlamlıydı. Bizler bu objektif örneklerin çoğalmasını diliyoruz. Yazınızda belirttiğiniz gibi, bizler de insanlık düşmanı tüm terör saldırılarına verilecek en güzel yanıtın, bir yanda acımızı yaşayıp, başımız dik yasımızı tutarken; diğer yanda terörün amacına ulaşmaması için, normal yaşantılarımızı sürdürmek olduğuna inanıyoruz.”

İZMİR DAVETİ

Terör saldırılarını lanetleyerek kınadığını belirten Sancak, Simon Calder’e daveti sırasında kısaca FOLKART’ı da tanıttı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı, “Biz FOLKART olarak, önümüzdeki yakın yıllarda Türkiye’nin en büyüğü olma iddiasında, yapı sektöründe, yenilikçi ve büyük yatırımlara imza atan, İzmir merkezli bir şirketiz.” dedi. Sancak şöyle konuştu:

“Biz de sizi öncelikle İzmir’e ve Türkiye’ye, tekrar davet etmek istiyoruz.

Eminiz ki güzel şehrimiz, hem binlerce yıllık tarihsel mirasıyla, hem de muhteşem doğal güzellikleriyle, sizi derinden etkileyecektir. İzmir’in kendisine özgü kültürü, sanatı, mutfağı, otantik güzellikleri, sizi şehrimizle kucaklaştıracaktır. İzmir’e âşık olacaksınız. ”

LONDRA’DA YATIRIM

Mesut Sancak, Simon Calder ile sohbet ederken, Londra’da yatırım yapmanın, Folkart’ın somut hedefleri arasında bulunduğunu da, sözlerine ekledi. Sancak Calder’e şunları söyledi:

“Ülkemizle ilgili güzel sözleriniz, dayanışmanız; bize moral verirken, vizyonumuzda yer alan Londra’da yatırım yapma isteğimizi de güçlendirdi. Buna yönelik arayışımız, şu anda zaten sürüyor. Size tekrar teşekkür ederken, gazetecilik yaşamınızda başarılar diliyor, sizi İzmir’e davet ediyoruz. Davetimize katılımınızdan, mutluluk ve onur duyacağız.”

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler