SEVGİ ÇİÇEKLERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
13 Mayıs 2016

Sevgi Çiçekleri Gönüllerince Eğlendi

Folkart, Bayraklı Kaymakamlığı’nın 10-16 Mayıs 2016 tarihleri arasındaki “Engelliler Haftası” nedeniyle düzenlediği “Sevgi Çiçekleri-Sevgiyle Büyüyen Çiçekleriz” etkinliğine destek veriyor.

İzmir’in Bayraklı İlçesi’ndeki özel eğitim sınıflarında eğitim gören öğrenciler, 12 Mayıs’ta Çiçekliköy’de gönüllerince eğlendi. Folkart Yapı’nın sponsorluğunda Bayraklı Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen Geleneksel Sevgi Çiçekleri Pikniğinde hem öğrenciler hem de aileleri güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Bayraklı’daki 19 okulun, 37 özel eğitim sınıfından 212 öğrenci ve aileleri piknikte gönüllerince eğlendi.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlikte her yaştan çocuğa yönelik oyunlar yer aldı. Farklı ve ilgi çekici oyun alanlarının kurulduğu etkinlikte animasyon ekibi, sunduğu gösterilerle çocukları eğlendirdi. Jonglör, yüz boyama, palyaço, animasyon gösterileri, dans ve şarkı söyleme gibi çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği piknikte hem öğrenciler hem de aileleri gönüllerince eğlenme fırsatı yakaladı. Piknikte yemek, dondurma, pamuk şeker, patlamış mısır ikram edilirken, her çocuğun isteğine göre özel hazırlanan hediyeler çocuklara armağan edildi.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler