Array ( [lang] => tr )

Saya Grup

Sancak Ailesi, ticari yolculuğuna 1950’li yıllarda baba Abdulkerim Sancak öncülüğünde başladı. Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyetlerini sürdüren aile; iş ahlakı, kalite anlayışı, örnek girişimci ruhuyla çevresinde yüksek bir saygınlık kazandı.

Aile, potansiyelini daha geniş pazarlarda gerçekleştirmek düşüncesiyle 1987 yılında İstanbul’a yerleşerek Hedef Alliance’ı kurdu. Abdulrezzak Sancak ve kardeşlerinin yönetiminde aktif rol aldığı bu şirket, kısa sürede ilaç dağıtımı alanında ulusal pazarda lider, uluslararası pazarda da önemli bir aktör konumuna geldi.

Abdulrezzak Sancak ve kardeşleri, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgilerini farklı sektörlerde de değerlendirmek üzere 2006 yılında Saya Grup’u kurdu.

Folkart da, Saya Grup’un ilk şirketi olarak aynı yıl kuruldu. 2007’de İstanbul’da Alpark Marketler zinciri satın alındı. Yoğun talep üzerine Alpark 2010’da CarrefourSA’ya devredildi.

Hedef Alliance ile ortaklık 2011 yılında sona erdirildikten sonra Saya’nın girişimci felsefesi kısa sürede meyvelerini vermeye başladı ve yeni adımlar hızla atıldı.

Saya, ilaç sektöründe geçmiş yıllarda edindiği dağıtımcılık birikimini, üretimi de kapsayacak şekilde 2011 yılında Pharmactive’i kurarak taçlandırdı. Hemen ardından, bulundukları sektörlerin güçlü ve prestijli isimleri, Volt Elektrik ile Voltsan, Saya Grup bünyesine katıldı.

‘İnsana Değer’ merkezli bir anlayışla büyüyen Saya, 2013-2015 yılları arasında, çalışan sayısını yaklaşık 3 katına çıkardı.

Hayalinizdeki ev için görüşmelerimiz artık Online
Online randevu almak için

444 22 78

Tüm Projeler