FOLKART, İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI'NA ANA SPONSOR
5 Ekim 2016

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 2016/2017 Sezonu Ana Sponsoru Folkart oldu. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Folkart konserleriyle gündemde olacak.
Kültür ve sanata verdiği destek ile öne çıkan Folkart, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın 42. Konser Sezonu Ana Sponsorluğunu üstlendi. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İZDSO gibi köklü bir kurumun etkinliklerine ana sponsor olmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. Keman sanatçısı ve Orkestra Müdürü Ender Ünal ise, Folkart’a teşekkür etti.
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Folkart’ın ana sponsorluk katkılarıyla düzenlenecek 42. Konser Sezonu, 7 Ekim Cuma günü saat 20:30’da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki açılış konseriyle başlıyor. Dünyaca ünlü piyanist Özgür Aydın'ın solist olarak yer alacağı açılış konserinde Orkestra'yı Vakhtang Matchavariani yönetecek. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın Folkart Ana Sponsorluğu’nda 33 hafta boyunca sürecek olan 2016-2017 Konser Sezonu, 26 Mayıs 2017 tarihinde Efes Antik Tiyatro'da yapılacak Kapanış Konseri ile son bulacak.
İZDSO’nun 2016-2017 Konser Sezonu Ana Sponsorluğunu üstlenen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, sanat bilincinin gelişmesi ve sanata ilginin yaygınlaşması için çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine destek sağladıklarını belirterek şöyle konuştu: “İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na destek vermekten büyük bir onur duyuyoruz. Kuruluşunun 42. Yılında böylesine önemli, çok değerli bir sanat kurumuna destek vermek bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır.”
“İzmir’i çok seviyoruz. Kentimiz için sanatın bir sıçrama noktası olduğunu düşünüyoruz” diyen Sancak, “İçimizde sanat var” sloganıyla ülkemizin en büyük sanat galerisini İzmir’e kazandırdıklarını hatırlattı. Sancak, Folkart’ın, sanata desteğini sürdüreceğini söyledi. Keman sanatçısı ve Orkestra Müdürü Ender Ünal ise Mesut Sancak ve Folkart’a İzmir Devlet Senfoni sanatçıları adına teşekkür etti, “Folkart sanata verdiği değeri, İZDSO’ya ana sponsor olarak, bir kez daha gösterdi. Çok mutluyuz. Şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler