FOLKART ACADEMY KURULDU
10 Mart 2017

Folkart Gallery başta olmak üzere İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Ana Sponsorluğu ve benzeri faaliyetler ile sanata verdiği desteği sürdüren Folkart, yeni projesiyle gündemde.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamaları kapsamında Folkart, kendi bünyesinde Folkart Academy’yi kurdu. İlk adımını da Ustalarla Tiyatro Atölyesi ile gerçekleştirecek. İlk etapta 625 kişiye eğitim verilecek.

Folkart sanat eğitimleri alanındaki faaliyetlerini artık bünyesinde kurulan Folkart Academy ile devam ettirecek. Folkart Academy’nin ilk eğitimi ise tiyatro oyunculuğu üzerine olacak.

İzmir’de imza attığı yenilikçi inşaat projeleri ile Türkiye’nin en büyük inşaat şirketleri arasında en önlerde yerini alan Folkart, İzmir’den kazandığını, yine İzmir’e geri vermeyi sürdürüyor. Folkart, Kurumsal Sosyal Sorumluluk anlayışını hayata geçirirken, İzmir’de sanata verdiği güçlü desteği Folkart Academy ile devam ettirecek. Folkart Academy, bu anlayışın en güçlü simgelerinden biri olacak.

Folkart Gallery ile dünyanın önde gelen sanatçılarını ve eserlerini İzmir’de sanatseverlerle buluşturan Folkart, geçtiğimiz yıl da 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’na Ana Sponsor olmuştu. Ayrıca İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın da, Ana Sponsorluğunu üstlenen Folkart, sanata ve sanatçılara, İzmir’de çok güçlü bir şekilde destek olmayı sürdürüyor.

Folkart, sanatsal eğitim alanındaki çalışmalarını, artık Folkart Academy çatısı altında yürütecek. Folkart Academy’nin ilk eğitim alanı ise tiyatro üzerine olacak. Folkart Academy Proje Koordinatörlüğünü de üstlenen, ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın Genel Sanat Yönetmenliği’ni yürüteceği, “Ustalarla Tiyatro Atölyesi” kapsamında Zeyno Gönenç, Ziya Kürküt, Yeşim Alıç, İbrahim Raci Öksüz, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Gürol Tonbul, Oktay Keresteci gibi alanlarında usta oyuncular ve uzman isimler, katılımcılara eğitimler verecek. Eğitimler süresince ünlü tiyatro oyuncuları da, misafir eğitmenler olarak kursiyerle buluşacak. Folkart Academy’nin tüm hizmetleri kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla ‘ücretsiz’ olarak gerçekleşecek.

      Ustalarla Tiyatro Atölyesi
  • Başvurular www.folkartakademi.com internet sitesinde doldurulacak başvuru formu ile yapılacak.
  • Başvurular 12 Mart 2017 tarihinde başlayacak.
  • Eğitimlere katılım zorunlu olacak. Yüzde 20 devamsızlık yapan eğitimden çıkarılacak.
  • 3 kategoride eğitimler verilecek
  • Dersler 5 hafta sonu - 20 saat olacak
  • Eğitimler Cumartesi ve Pazar grubu olarak iki grup halinde verilecek.

Paylaş :
Twitter
Tüm Haberler