Folkart Vega Anahtar Teslim

İzmir, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyada gayrimenkul piyasalarının yükselen yıldızı. İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in, 2021 yılının ilk çeyrek verilerini kapsayan global konut fiyatları endeksi de bunu net olarak gösteriyor. 150 kenti kapsayan ve 12 aylık fiyat değişimlerini ele alan bu rapora göre, dünyada konutların en fazla değer kazandığı şehir yüzde 33,9 ile İzmir oldu.

Folkart tarafından 12 Ekim 2018’de lansmanı yapılan ve dün itibariyle anahtar teslimi başlayan Folkart Vega Projesi ise yatırımcısına hem İzmir hem Türkiye hem de dünya ortalamasının üzerinde bir gelir sağladı.

Adını Lir Takımyıldızı’ndaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, İzmir Körfezi’nin tam karşısında, merkezde yer alıyor ve 843 konut ile 53 ticari alandan oluşuyor. Folkart Vega’ya yatırım yapanlar, Türk lirası bazında bileşik enflasyonun, dövizde yaşanan artışa rağmen Amerikan Doları ve Euro’nun çok üzerinde getiri elde etti.

“Söz Verdiğimiz Gibi Zamanında Teslim”

Yaklaşık 1 milyar 650 milyon liralık yatırım değerine sahip Folkart Vega’ya, pandemiye rağmen zamanında teslim etmekten mutlu olduklarını belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Vega’nın ilk konutlarının teslim edildiği törende şunları söyledi:

“Vega projemizin lansmanını İstanbul-İzmir otoyolunun hizmete girmesinden kısa bir süre sonra yapmıştık. O gün İzmir’in artık çok daha kolay ulaşılabilen bir kent haline geldiğini vurgulamış ve bunun kent ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söylemiştim. Anahtar tesliminden hemen önce de 1915 Çanakkale Köprüsü hizmete girdi. İzmir artık tüm yolların çıktığı kent. Kısaca ‘Tüm yollar İzmir’e çıkar’ da diyebiliriz. Pandemi döneminden önce başlayan ve devam eden beyaz yakalı göçü artarak sürüyor. Folkart olarak imza attığımız nitelikli projelerle hem kent kültürüne hem de ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Folkart Gallery ve çeşitli alanlardaki destekler ile kentin kültür, sanat hayatına katkı sağlıyoruz. Sponsorluklar ile bu güzel kentin takımlarını destekliyoruz. ‘Folkart yaparsa en iyisini yapar, Folkart’a yatırım yapan da çok iyi kazanç sağlar’ anlayışı markamıza olan güveni simgeliyor. Pandemi dönemine rağmen Vega’yı söz verdiğimiz, planladığımız ve tasarladığımız gibi zamanında teslim ettiğimiz için çok mutluyuz.”

Güncel Verilerle Folkart Vega

Folkart Vega’da satışların yüzde 37,8’i lansmanın ardından gelen ilk üç ay içinde gerçekleşti. İlk yıl yüzde 72,8’lik satış oranına ulaşılırken, inşaat tamamlanmadan proje yeni sahipleri ile buluştu. Vega’da ciddi oranda Avrupa merkezli yabancı satışı da gerçekleşti.

Folkart Vega hem yatırımcısına kazanç sağladı hem de ‘pandemi süreci’ gibi kritik bir dönemde istihdamı destekledi. Vega’da ilk günden inşaat tamamlandığı güne kadar, yaklaşık 4 bin 500 kişi çalıştı. Özel peyzaj ve yeşil alanlara sahip proje, özerk bahçe kullanım alanları içeriyor, farklı yükseklikte üç kule ve yatay bir bloktan oluşuyor.

Anahtar Teslim Süreci

Folkart Vega’nın ilk konut sahipleri iş dünyasından Nedim Saba ve Eli Alharal ile tiyatro sanatçısı Volkan Severcan oldu. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Folkart Genel Müdürü Metin Sancak’tan anahtarlarını teslim aldılar.

 

Hayalinizdeki Gayrimenkul Görüşmesini
Online Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.
Online Randevu Almak İçin:

444 22 78

Tüm Projeler