Gece Sirenleri Sergisi

GECE SİRENLERİ SERGİSİ SONA ERDİ

Türk edebiyatının usta ve önde gelen ismi Selim İleri ile Türk resminin usta ressamı Ali Kotan’ın eserlerinin yer aldığı Folkart Gallery’deki Gece Sirenleri Sergisi sona erdi. İki büyük sanatçının birbirlerinin eserlerinden ilham alarak Folkart Gallery için, 3 yıl önce hazırlamaya başladığı sergi yoğun ilgi gördü.  

Türk edebiyatının usta, değerli ismi yazar, senarist ve eleştirmen Selim İleri’nin düzyazı serüveninden yansıyanlar ile usta ressam Ali Kotan’ın, İleri’den esinlendiği eserleri Folkart Gallery’de Gece Sirenleri isimli sergide buluştu. Yaklaşık 3 ay süren ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide 85 eser yer aldı.

Serginin en değerli özelliklerinden biri, Ali Kotan’ın Selim İleri’nin metinlerinden; Selim İleri’nin de Ali Kotan’ın resimlerinden ilham alarak, karşılıklı etkilenmeyle yarattıkları ortak eserler oldu. Tamamen bir Folkart Gallery prodüksiyonu olarak, Proje Direktörü Fahri Özdemir tarafından çalışmaları yaklaşık 3 yıl önce başlatılan “GECE SİRENLERİ” adlı sergide, sanatın farklı disiplinlerinde üretimde bulunan Selim İleri ve Ali Kotan’ın birbirlerinin eserlerine yönelik betimlemeleri yer aldı.

Sergi hazırlıkları sırasında Ali Kotan’ın resimleri Selim İleri’ye; Selim İleri’nin metinleri ise Ali Kotan’a emanet edildi. İki usta isim, karşılıklı olarak eserlerde hissettiklerini, gördüklerini, algıladıklarını, kendi sanat dallarında eserleriyle yorumlayarak yansıttılar.

Hayalinizdeki Gayrimenkul Görüşmesini
Online Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.
Online Randevu Almak İçin:

444 22 78

Tüm Projeler