SosyalSorumluluk

Eğer bir kuruluş var olma felsefesini “Hayat” ve onun “Değeri” üzerine kurmuş ise; insana, insanın yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik projelerden uzak durması düşünülemez. Toplumdaki her bireyin eşit şansa sahip olması gerektiğine inanan Folkart, bulunduğu semtlerin, ilçelerin ve şehrin tümüne katkı sağlayan bir sosyal sorumluluk anlayışına sahiptir. Her yıl kazancının yüzde 20’sini kurumsal sosyal sorumluluk bütçesine ayıran Folkart, spor, eğitim, bilim ve sanat faaliyetlerine destek verir. Folkart bu faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal alanda sürdürülebilir markaları olan Folkart Academy ve Folkart Gallery ile sosyal sorumluluk çalışmalarını devam ettirir.

Folkart Gallery Folkart Gallery

FolkartGallery

Folkart Gallery Folkart Gallery

2015 tarihinde açılan ve 800 metrekarelik alanda kurulu Folkart Gallery; düzenlediği çağdaş ve global sergilerle sanatı geniş kitlelerle buluşturur. Tüm sergilerin ücretsiz olarak ziyaret edilebildiği, 2018 yılında 3. Yaşını tamamlayan Folkart Gallery’i bugüne kadar 450.000’in üzerinde sanatsever ziyaret etti. 3 yılda 13 serginin sanatseverlerin beğenisine sunulduğu Folkart Gallery ile ilgili detaylı bilgi almak için http://folkartgaleri.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Folkart Academy Folkart Academy

FolkartAcademy

Folkart Academy Folkart Academy

Folkart Academy, Türkiye’de oyunculuğa meraklı olan, oyunculuk mesleğini seçmek isteyen, kendi mesleğinde oyunculuk enstrümanlarını kullanmak isteyen kişilerin temel oyunculuk konusunda eğitim alması amacıyla 2016 yılında kuruldu. Zaman içinde eğitimlerini oyunculuktan modern dans ve baleye, korodan halk oyunlarına kadar genişleten ve 7’den 77’ye birçok kişinin eğitim aldığı Folkart Academy ile ilgili detaylı bilgi almak için http://folkartakademi.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir'in Renkleri Tek Yürek İzmir'in Renkleri Tek Yürek

İzmir'in RenkleriTek Yürek

İzmir'in Renkleri Tek Yürek İzmir'in Renkleri Tek Yürek

Bugüne kadar inşa ettiği yenilikçi, estetik, modern, teknolojik ve çevreci yaşam alanları ile sektörün öncü ve lider firması Folkart, kültür, sanat ve spor alanlarındaki desteklerine bir yenisini daha ekledi.
Saya Grup bünyesinde yer alan Folkart, “İzmir’in renkleri tek yürek” adını verdiği destek projesi kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı liglerde mücadele veren İzmir’deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu.

İzmir Fuar İzmir Fuar

İzmirFuar

İzmir Fuar İzmir Fuar

2021 yılında İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 90’ıncı kez kapılarını açtı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ‘Türkiye’nin gelecek planlarının hayata geçirilmesi’ amacıyla kurulan İEF’in sloganı ‘90 Yıldır Birlikte Kutluyoruz, Geleceği İzmir’de Birlikte Kuruyoruz’ olarak belirlendi. Kültürpark’ta gerçekleşen fuarın ana sponsoru Folkart olurken Yönetim Kurulu Başkanı Mesut sancak da, “Bu yıl yine İEF’in ana sponsoru olduk, Folkart olarak İzmir’de iş yapan bir şirketiz. İzmir bizi alıp en tepelere çıkardı. İzmir’de kazandığımız paranın bir kısmını İzmir’e harcamayı bir lütuf değil görev olarak görüyoruz. İzmir’deki tüm firmaları da bu etkinliklere davet ediyoruz. İzmir’in kültürüne, sanatına, sporuna katkı koymak, İzmir’de para kazanan tüm firmaların görevi olmalı” dedi.

Birlikten İzmir Doğar Birlikten İzmir Doğar

Birliktenİzmir Doğar

Birlikten İzmir Doğar Birlikten İzmir Doğar

2020 yılında İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem sebebiyle Önce İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “BirKiraBirYuva” adlı yardım kampanyasına 3 milyon TL katkı veren Folkart, İzmir iş dünyasının “Birlikten İzmir Doğar” isimli destek projesine de 2 milyon TL’lik destek verdi. Depremde hayatını yitirenlerin ailelerini ev sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya verdiği destek ile Folkart’ın deprem mağdurları için verdiği katkı miktarı 5 milyon TL oldu. 

 Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, grup olarak yaptıkları sosyal yardımları açıklamadıklarını; ama deprem sırasında özellikle bu bilgiyi paylaştıklarını dile getirdi. Sancak, amaçlarının hem İzmir, hem de Türkiye’deki kişi ve kuruluşları, bu uğurda teşvik olduğunu söyledi.

Hayalinizdeki Gayrimenkul Görüşmesini
Online Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.
Online Randevu Almak İçin:

444 22 78

Tüm Projeler